"Bilim Adına Güzel Şeyler"

7. sınıflara Yönelik Robotik Eğitimi tamamlandı

Robotik ve Akıllı Sistemler Tasarım Kursu ZİYARETBartın Belediyesi ve Bartın Üniversitesi işbirliği ile Elmalık Yaşam Merkezinde yürütülen Robotik ve Akıllı sistemler tasarım kursumuz tamamlandı.

Projeyi Belediye Başkanı Cemal Akın ve Bartın Üniversitesi İlahiyat fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yakup Civelek Ziyaret etti. Projenin yürütücülüğünü yapan Doç. Dr. Necati Hırça, ilkokul ve ortaokul öğrencilerinin teknolojiye ilgi duyduğunu, bu ilginin gerekli ortam ve materyallerle desteklenmesinin önemli olduğunu belirterek Belediye Başkanı Cemal Akın’a ve Üniversite Rektörü Ramazan Kaplan’a katkılarından dolayı teşekkür etti.

Projenin eğitmenliğini yapan fizik öğretmeni Yücel Yüzlü ise bu tür çalışmaları okullarında zaten yaptığını belirterek teknoloji farkındalığının ve eğitimin çocuk yaşlarda verilmesinin önemine dikkat çekti.

Projeye katılan öğrenciler ise bu çalışmanın bitmesinden üzüntü duyduklarını belirtmeleri üzerine Belediye Başkanı Cemal Akın kendisinin de bir mühendis olduğunu, bu tür çalışmalara destek verdiğini bu çalışmanın da devam etmesi için kendilerine her türlü maddi manevi katkıyı sunacağı sözünü verdi.